- Edukacja i nauka
Dzięki programowi inwestycyjnemu o wartości 12 mld zł, przemysł cementowy w Polsce jest najnowocześniejszy w Europie, w tym jest zdecydowanym liderem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych. Branża wdraża kolejne innowacje, wspiera naukę czy start-upy, aby stale doskonalić rozwiązania materiałowe i technologiczne.
- Edukacja i nauka
Branża cementowa to sektor, który zawsze miał silne zaplecze naukowe. Współpraca z uczelniami, środowiskiem akademickim, szkołami czy technikami znacznie wykracza poza samo kształcenie przyszłych kadr oraz obejmuje szereg wspólnych działań i wydarzeń, na czele z Konferencją Dni Betonu.
- Edukacja i nauka
Jednym z obszarów aktywności branży cementowej jest współpraca z ośrodkami akademickimi, kształcącymi przyszłych architektów, a także regularna praca ze studentami. Ma ona różnorodny wymiar - od konkursów, przez warsztaty, po wspólne działania edukacyjne. Wszystko po to, aby wspólnie budować fundamenty dla dobrej architektury.
- Edukacja i nauka
Sektor cementowy podejmuje szereg inicjatyw, skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których celem jest zainteresowanie młodych ludzi rozwojem w tym sektorze gospodarki. Cementownie prowadzą także lokalne działania, mające na celu wspieranie oświaty oraz nauki.